موبایل

برنامه‌های دوستیابی و بررسی خطرات آن

در حال حاضر افراد بسیاری از انواع مختلف برنامه‌های دوستیابی استفاده کرده که قشر وسیعی از آنان را جوانان تشکیل می‌دهند. اکثر جوانان از برنامه‌های دوستیابی بیشتر به عنوان سرگرمی یا انتخاب عشق زندگی خود استفاده می‌کنند، اما آیا همه آن‌ها از امنیت برنامه‌های دوستیابی آگاه هستند؟!

برنامه‌های دوستیابی و بررسی آن

علاقه‌مندان به سایت کینگ دانلود؛ در طی تحقیقات انجام شده، مشخص شد که تمامی این برنامه‌ها در مقابل هک آسیب‌پذیر بوده و کاربران در معرض خطر فاش شدن مکان و نام واقعی خود خواهند بود.

برنامه‌های دوستیابی

مطالعات شرکت امنیتی جهانی، آزمایشگاه کسپرسکی نشان داد که بسیاری از برنامه‌های دوستیابی امن نبوده و از اطلاعات حساس کاربران حفاظت کافی صورت نخواهد گرفت.

ورود ساده به این نوع برنامه‌ها…

همانطور که مستحضر هستید، در تمامی برنامه‌های دوستیابی افراد به سادگی آنلاین شده، اطلاعات خود را با دیگران و نام کامل خود را به طور عمومی در نمایه دوستی خود به اشتراک می‌گذارند.

بنابراین باید در نظر داشته باشید که اکثر برنامه‌های دوستیابی دارای امنیت کافی نبوده و به سادگی قابل هک شدن هستند و پس از هک شدن تمامی اطلاعات حساس فرد فاش خواهد شد، پس در انتخاب برنامه مورد نظر خود بیشتر تامل کنید.

برنامه‌های دوستیابی

فاش شدن اطلاعات شخصی

همانطور که می‌دانید فاش شدن اطلاعات شخصی فرد خطرات بسیاری را به همراه داشته زیرا به سادگی می‌توان از آن اطلاعات سوء استفاده کرد. این عمل می‌تواند پیامدهای بسیار بدی را برای فرد ایجاد کرده و وی را دچار ناراحتی‌های روحی و روانی گرداند، بنابراین سازندگان برنامه‌های دوستیابی برای جذب بیشتر کاربران خود باید به فکر راه چاره‌ای برای بالا بردن امنیت برنامه‌های خود باشند.

تحقیقات انجام شده بر روی 4 مورد از 9 برنامه موجود بررسی شده، نشان داده است که مجرمان بالقوه اطلاعات ارائه شده توسط کاربران خود را پنهان خواهند کرد.

نکته قابل توجه دیگر این است که طبق نظر محققان، 8 مورد از 9 برنامه موجود برای اندروید، آماده ارائه اطلاعات به مجرمان اینترنتی هستند. توجه داشته باشید که برای کار با این نوع برنامه‌ها باید نهایت دقت را به کار ببرید تا طعمه افراد متقلب نشوید.

شما در استفاده از این برنامه‌ها تا چه اندازه احتیاط می‌کنید؟

Source: Gadgetsnow

برچسب ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن