موبایل

گوشی هوشمند iPhone X و قابلیت تشخیص چهره

یکی از گوشی‌هایی که اخیرا اخبار زیادی در رابطه با آن به گوش می‌رسد، گوشی هوشمند iPhone X بوده که هنوز توسط شرکت Apple منتشر نشده و طبق اخبار، در تاریخ 3 نوامبر عرضه خواهد شد.

گوشی هوشمند iPhone X

گوشی هوشمند iPhone X و بررسی آن

علاقه‌مندان به سایت کینگ دانلود؛ تاکنون در هفته جاری چندین خبر در رابطه با این گوشی در تیتر سایت‌ها قرار گرفته و باید گفت iPhone X قبل از عرضه، پیشتاز میدان گوشی‌های هوشمند شده است.

یکی از اخباری که به تازگی بیان شده، تاخیر در دریافت گوشی هوشمند iPhone X توسط خریداران آن بوده، که باید یک انتظار 6 هفته‌ای را پشت سر بگذارند. خبر دیگر، رونمایی از گوشی iPhone X بوده که توسط دختر یکی از مهندسین شرکت Apple صورت گرفته و منجر به اخراج پدرش از این شرکت شده است.

اسرار  فاش شده…

Brooke Amelia Peterson، گوشی iPhone X و نام سایر محصولات شرکت Apple که در آینده شاهد عرضه آن خواهیم بود را با انتشار یک ویدئو فاش کرد.

گوشی هوشمند iPhone X

یکی دیگر از ویژگی‌های بارز و مهم iPhone X، برخورداری از قابلیت Face ID یا سیستم تشخیص چهره می‌باشد، اما این ویژگی به خودی خود یکسری شبهاتی در رابطه با عملکرد این سیستم، به رسمیت شناختن چهره‌ها و همچنین طریقه چگونگی استفاده از این فناوری برای اهداف نامطلوب، ایجاد خواهد کرد.

iPhone X، جدیدترین گوشی هوشمند شرکت Apple بوده که در تاریخ 3 نوامبر عرضه خواهد شد. این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که با اسکن چهره، برای حفاظت از حریم خصوصی قفل خواهد شد و تمامی داده‌های موجود تنها بر روی دستگاه ذخیره خواهند شد و به هر پایگاه داده‌ای راه نخواهند یافت.

اسکن چهره و بازگشایی قفل صفحه

طبق بیانات شرکت Apple، باز کردن قفل گوشی توسط اسکن چهره، راحتی و امنیت بیشتری را برای کاربران iPhone  ایجاد خواهد کرد، زیرا این شرکت معتقد است سیستم تشخیص چهره به کار رفته در گوشی‌های آن هرگز توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار نخواهد گرفت.

گوشی هوشمند iPhone X

جالب است بدانید Apple برای اولین بار، سیستم اسکن 3 بعدی را برای گوشی‌های خود به کار گرفته و فعالان حفظ حریم خصوصی در دستگاه‌های خود به طور گسترده از سیستم تشخیص چهره استفاده خواهند کرد.

Jay Stanley، تحلیلگر سیاسی اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، بیان کرد: شرکت Apple برای حفاظت از حریم خصوصی، تاکنون چندین ویژگی را در دستگاه‌های خود ایجاد کرده است و همه آنها در گوشی هوشمند iPhone X به‌کارگیری نشده است.

وی ادامه داد؛ در حقیقت، باید عواملی صورت بگیرد، تا استفاده از سیستم تشخیص چهره در فرهنگ ما راه پیدا کرده و به عنوان یک تکنولوژی نظارتی به آن نگاه شود.

سیستم تشخیص چهره

طی مطالعات انجام شده در سال گذشته توسط محققان دانشکده Georgetown مشخص شد که تقریبا نیمی از آمریکایی‌ها از پایگاه‌ داده اجرای قانون که شامل سیستم تشخیص چهره می‌باشد، رضایت ندارند.

Garvie نیز بیان کرد: استفاده گسترده از سیستم تشخیص چهره می‌تواند زندگی ما را توسط تبلیغ کنندگان، قانون و شاید یک روز توسط افراد خصوصی، قابل ردیابی کند.

وی اضافه کرد؛ تحقیق او خطاهای قابل توجهی را در پایگاه‌های تشخیص چهره در اجرای قانون نشان داده و منجر به این شده تا فردی به عنوان یک مظنون جنایی، اشتباه شناسایی شود.

گوشی هوشمند iPhone X

موارد به کارگیری از Face ID

در نظر داشته باشید که سیستم تشخیص چهره و فناوری‌های مربوطه نیز می‌تواند توسط فروشگاه‌های خرده فروشی برای شناسایی سربازان بالقوه و برای مشخص کردن قمارچی‌های خلافکار استفاده شود، این سیستم حتی می‌تواند برای ارسال پیام‌های بازاریابی شخصی نیز به کار گرفته شود.

بر اساس بیانیه صادر شده در مورد امنیت سیستم تشخیص چهره، Apple از نقطه مادون قرمز برای ایجاد یک تصویر دیجیتالی که در محفظه ایمن ذخیره می شود، استفاده می‌کند.

جالب است بدانید با توجه به تمام این موضوعات، معرفی Apple احتمالا باعث استفاده گسترده از تکنولوژی تشخیص چهره خواهد شد و سیستم تشخیص چهره در 5 سال گذشته در گوشی‌های Galaxy S4 و S4 mini وجود داشته است.

Garvie همچنین بیان کرد؛  نکته بسیار مهم این است که درباره سیستم تشخیص چهره صحبت شود، زیرا مقررات کمتری برای استفاده از تکنولوژی وجود دارد.

Source: Gadgetsnow

برچسب ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن