کتاب الکترونیکنرم افزار

آموزش چسباندن صوت به ویدئو

آموزش چسباندن صوت به ویدئو

امروز با یکی دیگر از آموزش های کاربردی در خدمت شما هستیم. ما در این قسمت می خواهیم به آموزش دادن چسباندن صوت به ویدئو یا در واقعه چسباندن دوبله به فیلم بپردازیم. پس با ما باشید.

در اول شما باید نرم افزار کاربردی MKVToolnix را دانلود کنید. پس از نصب و اجرا، فایل تصویری (فیلم یا انیمیشن) مورد نظر خود را به آن وارد نمایید حال در پایین چند تیک را خواهید دید که یکی از آنان صوت فیلم یا انیمیشن شماست که با ACC نمایان شده است. حال صوت دوبله ای را که دانلود کرده اید به نرم افزار وارد نمایید و فایل جدید را تحویل بگیرید. در پایین، قسمت آخر یعنی OutPut filename محل ذخیره فیلم را انتخاب کنید و گزینه Start muxing را بزنید.

راه حل دومی نیز وجود دارد که باعث می شود فایل خروجی دو زبان داشته باشد که آن را نیز در زیر شرح داده ایم.

وارد نرم افزار MKVToolnix شوید. فایل تصویری (انیمیشن یا فیلم) مورد نظر را به نرم افزار بدهید. حال صوت دوبله را نیز اضافه نمایید. در این مرحه لازم به برداشتن تیک نیست بلکه روی صوت دوبله کلیک کرده و در قسمت پایین یعنی General track Options روی گزینه Default track flag کلیک کرده و به گزینه Yes تغییر دهید و همانطور نیز Forced track flag را به Yes تغییر دهید. در واقع با انجام این کار به نرم افزار می فهمانید که این صوت به صورت خودکار و پیشفرض روی ویدئو پخش شود. برای تغییر صوت نیز در زیر آموزشی نیز برای مطالعه قرار داده شده است. در پایین، قسمت آخر یعنی OutPut filename محل ذخیره فیلم را انتخاب کنید و گزینه Start muxing را بزنید.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید

توضیحات عکس: ما سعی کردیم که همه مراحل را در یک تصویر جمع آوری کنیم و همانطور که در عکس بالا می بینید تمامی مراحل انجام شده و اینگونه می توان در چند سطر توضیح داد: فیلم و فایل دوبله را add کرده ایم حالا در پایین روی صوت دوبله که با رنگ آبی مشخص شده است. کلیک کرده ایم و در پایین دوگزینه Default track flag و Forced track flag را روی Yes قرار داده ایم. و حال باید گزینه Start muxing را بزنید تا فایل خروجی آماده شود.

چسباندن زیرنویس به فیلم:

قابل ذکر است که برای چسباندن زیرنویس به فیلم می توانید از همین نرم افزار استفاده نمایید. آموزش چسباندن زیرنویس به فیلم را برای شما آماده کرده ایم.

پس از دانلود زیرنویس می توانید آن را با هر فرمتی که خواستید وارد نرم افزار نمایید و فیلم را ذخیره کنید. اگر زیرنویس دیگری در نرم افزار بود می توانید مانند آموزش بالا آنها را در اولویت قرار دهید و یکی را به عنوان پیشفرض مشخص کنید یا اگر خواستید می توانید تیک زیرنویس قبلی را برداشته و بعد ذخیره نمایید.

توجه داشته باشید که این نرم افزار هیچ اثری روی کیفیت فیلم ندارد.

 آموزش تغییر صوت در اکثر پلیر های معروف و قدرتمند:

KMPlayer: در نرم افزار قدرتمند و کاربردی KMPlayer با استفاده از دو کلید ترکیبی Ctrl+x صدای مورد نظر را انتخاب نمایید.

PotPlaye: برای تغییر دوبله فیلم در نرم افزار PotPlaye از کلید ترکیبی Alt+A دوبله مورد نظر را انتخاب نمایید.

VLC media player: برای تغییر دوبله فیلم در نرم افزار VLC media player از منو Audio به گزینه Audio trac بروید و دوبله مورد نظر را انتخاب نمایید.

Media Player Classic: برای تغییر دوبله فیلم در نرم افزار Media Player Classic از منو Navigate به گزینه Audio Language بروید و دوبله مورد نظر را انتخاب نمایید.

 

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن