کتاب الکترونیکنرم افزار

آشنایی با انواع کیفیت های فیلم

آشنایی با انواع کیفیت های فیلم

امروزه دیگر خرید فیلم ها بسیار کم شده است و دیگر مردم فیلم های خود را از سایت ها با بهترین کیفیت دانلود می کنند. ولی برای کسانی که در عرصه فیلم و کیفیت آن چیزی نمی دانند می تواند یک مشکل بزرگ باشد. پس به همین دلیل امروز دانلود نود و هشت تصمیم گرفته است تا همه چیز را در مورد کیفیت فیلم های اینترنتی بیان کند. پس در این مطلب با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع کیفیت های فیلم

در این پست تصمیم داریم تا انواع کیفیت فیلم های اینترنتی را بیان کنیم. شاید کسانی باشند که فرق بین این کیفیت ها را ندانند به همین دلیل برای دانلود فیلم مورد نظر دچار مشکل و سردرگمی می شوند.

در مرحله اول ما کیفیت فیلم ها را از کم کیفیت ترین نوع فیلم شروع می کنیم و به بهترین نوع کیفیت میرسیم.

شما باید بدانید که دیسک های بلوری بهترین منبع برای فیلم ها هستند در واقع bluray بهترین کیفیت ممکن از یک فیلم می باشد که پس از اکران فیلم مدت زمانی طول می کشد که به بازار و سپس به اینترنت عرضه شود و شاید هم به دلایلی این کیفیت عرضه نشود.

 

Cam: اولین کیفیتی که از یک فیلم به بازار عرضه می شود کیفیت Cam می باشد. این نوع کیفیت در واقع توسط دوربین هایی در سالن سینما ها ضبط و به اینترنت عرضه می شود. این کیفیت همانطور که گفته شد کیفیت غیر قابل تحملی است و ممکن است در هنگام فیلمبرداری توسط دوربین، لرزش های زیادی را شاهد باشیم. یکی از بدی های این نوع کیفیت این است که صدای فیلم توسط خود دوربین ضبط می شود و صدای بسیار بد و گاهی حتی به دلیل حرف زدن یا خندیدن تماشا گران صدای فیلم شنیده نمی شود. این نوع کیفیت شاید برای کسانی که عاشق فیلم ها هستند خوب باشد ولی کسانی که نمی توانند فیلم های کم کیفیت را تماشا کنند، بهتر اسن که این نوع کیفیت از فیلم را دانلود نکنند.

(TS (Telesync: در این نوع کیفیت شاهد صدا مناسب تر نسبت به کیفیت Cam هستیم اما تصویری آن با کیفیت بسیارایین است اما صدای خوبی نسبت به کیفیت Cam دارد دلیل آن نیز این است که معمولا صدای آن توسط بلندگو هایی که برای افرادی با شنوایی ضعیف تهییه شده ضبط می شود و گاهی نیز با فیش ها و یا در سالن سینمای خالی به صورت مستقیم ضبط می شود.

(TC (Telecine: این نوع کیفیت توسط دستگاه های انجام می شود که از روی Positive همان نوار آپارات سینما ها یک فیلم به صورت دیجیتالی ایجاد می کند که معمولا باید کیفیت و صدای خوبی داشته باشند اما باز هم بستگی به فرد تولید کننده این نوع کیفیت دارد و ممکن است که این کیفیت صدای مناسب داشته باشد و شاید هم بلعکس.

(PPV (Pay Per View: این نسخه از کیفیت فیلم ها معمولا از طریق تلویزیون یا یا سیمی که به تلویزیون متصل می شود روی DVD یا VHS ذخیره می شوند. در آخر کیفیت خوبی نخواهند داشت ولی نسسبت به کیفیت های بالا بهترند.

 (SCR (Screener: این نوع کیفیت قبلا از اکران فیلم برای منتقدین یا برای طراحان برای ساخت تبلیغ فرستاده می شود. در این کیفیت ممکن است در حین تماشای فیلم با پیغامی مواجه شوید. این پیغام به معنی این است که این نسخه از فیلم کپی است و اگر این فیلم را خریداری کردید حتما با ما در میان بگذارید. شاید در این نسخه از فیلم ها صحنه هایی کم یا زیاد باشد و ممکن است که در حین تماشای فیلم، تصویر به صورت غیر رنگی یا سیاه و سفید در آید.

DVDrip: تا قیل از اینکه دیسک ها و فیلم های بلوری عرضه بشوند DVD ها با کیفیت ترین منبع فیلم ها بودند. اما در نسخه DVDrip معمولا از دی وی دی اصلی یک نسخ کپی می گیرند که ممکن است فایل خروجی با فرمت های متفاوتی باشد.

Bluray: این نوع کیفیت بهترین نوع کیفیت در اینترنت و بازار فیلم است و سرور آن دیسک های بلوری است. این نوع کیفیت آخرین کیفیت منتشر شده است و یعنی پس از این کیفیت هیچ کیفیتی منتشر نخواهد شد و چون آخرین نوع کیفیت است ممکن است پس از مدتی طولانی از اکران فیلم عرضه شود. بهتر است بدانید که کیفیت های BRrip، BDrip همان کیفیت بلوری است که نام های متفاوتی دارد.

حال وقت آن رسیده تا انواع رزولوشن ها و بهترین آنها را برای مطالعه قرار دهیم.

این بار بهترین ها را از بالا به پایین می نویسم.

1080p: بهترین کیفیت فیلم با این رزولوشن عرضه می شود. این رزولوشن یعنی کیفیت فول اچ دی، که هنوز هیچ کیفیتی نتوانسه جای این نوع کیفیت را بگیرد. عرض و طول این نوع کیفیت 1920px و 1080px می باشد. سرور های این نوع کیفیت هم دیسک های بلوری هستند. این نوع کیفیت ها از حجم بسیار بالایی برخوردار اند.

720p: بعد از کیفیت 1080p این نوع کیفیت بهترین نوع می باشد و عرض و طول آن نیز 1280px و 720px می باشد. به دلیل حجم بسیار بالای رزولوشن 1080p اکثر مردم از این نوع کیفیت استفاده می کنند.

420p: این نوع کیفیت را نمی توان بسیار خوب دانست و کیفیت آن مشابه کیفیت DVD هاست. طول این نوع کیفیت420 می باشد و عرض آن معمولا متغیر است.

 

برچسب ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن